Robustní a unikátní vzhled grilu Big Green Egg na Vaší zahradě upoutá nejedno oko

Keramický gril pro zdravé grilování pokrmů na dřevěném uhlí. Gril slouží k běžnému grilování steaků, hamburgerů i zeleniny, dále jako pec na pizzu ale i na bábovku nebo jiné moučníky, na uzení ryb a jiných pokrmů. Můžete využít i pomalé přípravy drůbeže či jiných druhů mas.

Big Green Egg – gril-pec-udírna

Benefity tohoto grilu

Největším benefitem Big Green Egg je jeho neselhávající schopnost produkovat to nejšťavnatější jídlo, jaké jste kdy ochutnali.

Uživatelsky příjemný gril

Dosahuje teploty vhodné pro vaření během 15 minut. Keramický plášť udrží žár při přesné kontrole teploty a postupné rozložení tepla předchází vytváření tzv. Hot spots – žhavých bodů. Prakticky není potřeba přidávat další uhlí, když vaříte; jedno nasypání stačí pro 4 – 6 hodin vaření.

Všestranný gril

Je to udírna, gril a pec, vše v jednom! Je to jedinečný “slow cooker” – jednička v uzení za nízkých teplot.

Bezpečný gril

Uzavřené vaření zabraňuje nebezpečným situacím, což jej dělá naprosto dětem-přátelským. Keramický povrch se nikdy nerozžhaví tak, aby došlo k popálení.

Silný gril

Vydrží teplotní extrémy od 30°C až k 400°C. Keramika větru a počasí odolná, nerezaví. Přichází s limitovanou doživotní zárukou.

Big Green Egg – gril-pec-udírna

Gril s charakteristickým designem

Robustní a unikátní vzhled Big Green Egg na Vaší zahradě upoutá nejedno oko, navíc díky své variabilitě ho prostě začleníte naprosto kamkoli si jen budete přát. Z BGE můžete udělat dominantu Vaší pergoly nebo ho kdykoli odvézt do garáže či přístřešku.

 

Ještě stále jsme Vás nepřesvědčili o kvalitách grilu Big Green Egg?

Podívejte se na naše videa – uvidíte, jak se peče na voňavém prkénku, udí na voňavých štěpcích, připravují se výborné steaky nebo hamburgery. Skvělá pizza jako z pizza pece Vás také ohromí! Podívejte se, co všechno je možné na grilu Big Green Egg BGE připravit.

Další videa naleznete zde

Který model grilu si vybrat?

Ať jsou Vaše kulinářské ambice jakékoli a bez ohledu na to, kolik hostů plánujete potěšit, vždy je tu Big Green Egg, který odpovídá na vaše potřeby. K dispozici je 7 modelů grilu: MiniMiniMaxSmallMediumLargeX Large a XX Large.

Šikovný Mini gril je navržen pro kempování nebo výlet na lodi. Na vaší zahradě může sloužit jako malý stolní gril. Mnozí profesionální šéfkuchaři mají své Mini v kuchyni na stole pod digestoří.

Větší velikost grilu – Small – je ideální pro příležitostné zahradní vaření. Ale jestli chcete něco opravdu super, vyberte si větší velikost. Vybírejte mezi MediumLarge a X Large. Tabulka níže vám pomůže při srovnání parametrů jednotlivých velikostí.

Modely KG Váha ø Rošt Počet steaků (roštěná) Počet steaků (medailonky) Nepřímé vaření Max. váha masa pro uzení Množství drůbeže Chléb a pizza
XX-Large 222 74 18+ 18+ Ano 25 kg velká krůta, sele bageta/ velká pizza
X-Large 105 55 8+ 8+ Ano 12-15 kg Několik krůt bageta/ velká pizza
Large 70 46 4-7 6-8 Ano 9kg (12kg Včetně platformy) Krůty o váze max. 7kg Bochník chleba/normální pizza
Medium 45 38 4 4-6 Ano 6kg Krůty o váze max. 4kg Kulatý chléb/ malá pizza
Small 35 33 2-3 4 Ano 3kg Kuře Pečivo
MiniMax 28,5 33 2-3 4 Ano 3kg Kuře Pečivo
Mini 15 23 1-2 2 NE 1kg Křepelka Ne

Big Green Egg – gril-pec-udírna