Bezplatné konzultace

Nevíte si rady s výběrem vhodného topení pro váš dům? Nevadí! My vám rádi vše odborně vysvětlíme a ukážeme, aby vaše volba byla co nejjednodušší. Poradíme jak s výběrem volně stojících kamen, tak s nejlepším řešením stavěného topidla.

Konzultace je vždy prvním krokem k uskutečnění vašeho snu o příjemném srdci domova. Jakmile je vybrán systém vytápění, přecházíme k vlastnímu návrhu topidla. Vytvoříme vám 3D grafický návrh, z kterého vycházíme při přípravě podkladu a přívodu vzduchu pro krby, kamna i sporáky. Podcenění přípravy s sebou nese případné náklady navíc.

Výstupem konzultace je cenová nabídka, kterou od nás obdržíte emailem a je platná jeden měsíc. Po tuto dobu garantujeme, že je nabídková cena konečná.

Vstupní konzultace, která je u nás na prodejně obvykle trvá 1-2 hodiny. Tato konzultace je u nás ZDARMA.

Pokud si přejete, můžeme přijet na konzultaci k vám. Tato služba je však zpoplatněna částkou 1.500,-Kč + doprava.

3D návrhy topidel

Plánujete realizaci krbu, kachlových kamen, kachlového sporáku? Nebo si jen nedokážete představit jak budouvypadat kamna ve vašem interiéru? S tím vším vám můžeme pomoci! Navrhneme vám řešení přímo pro vás a na míru vašemu prostoru. Veškeré řešení je u nás individuální.

Jako první v ČR jsme k navrhování designu i technologií začali používat profesionální program PaletteCad. Program PaletteCad umožňuje nejen dokonalé 3D vizualizace, ale také zpracování detailních stavebních výkresů. Naše návrhy se řadí ke špičce a mnozí je jimi nechávají inspirovat. 

3D vizualizaci s výkresy  si u nás můžete objednat v cenovém rozmezí:

Krb  1.500-3.000,-Kč

Kachlový sporák  3.500-7.000,-Kč

Kachlová kamna  4.500-10.000,-Kč .

V ceně jsou zahrnuty 3D pohledy, nárys, půdorys, bokorys, výkres stavební připravenosti. Cena návrhu se při realizaci topidla započítává jako záloha na dílo.

Pokud ještě nemáte představu o tom, co by se vám líbilo, tak se podívejte do naší galerie vizualizací a nechejte se inspirovat. 

Postavíme vám krb, kamna i kachlový sporák!

Zakládáme si na tom, že veškeré realizace na našem webu jsou opravdu naše. Jsou za námi dlouholeté zkušenosti v oboru kamnářství.

Každoročně se školíme u předních evropských i tuzemských výrobců kamnářských materiálů, topenišť a kamen. Můžete si tak být jistí, že víme co děláme. Navrhneme vám horkovzdušný nebo sálavý akumulační krb, kachlová kamna nebo kachlový sporák.

Jsme profesionálové. Zakládáme si na kvalitním provedení veškerých prací a profesionálním přístupu. Používáme pouze certifikované materiály vhodné pro dané typy topidel. „Takže žádný sádrokarton!!!“ Využíváme ověřené tuzemské i zahraniční výrobce kamnářských materiálů jako jsou Ortner, Brunner, Wolfshoher, Keraklay, Bertrams, Rath, Karl, Ciko, Hein, MK Profi a mnoho dalších. 

Výpočet výkonu

 

Určení správného výkonu pořizovaných kamen nebo krbu je velmi důležité hlavně pro životnost kamen nebo krbu, ale také pro ten správný komfort. Není pravdou, že „čím více tím lépe“! Z tohoto důvodu jsme připravili jednoduchý kalkulátor pro hrubý odhad správného výkonu kamen nebo krbu, který se chystáte pořídit. Stačí zadat rozměry vytápěných místností a intenzitu izolace domu – následně získáte orientační hodnotu potřebného výkonu pro vytápění.

Vždy je také nutné zvážit použitý systém vytápění – horkovzdušný, teplovodní nebo akumulační sálavý. Více o vhodném výběru topidla naleznete v našem blogu.

VÝPOČTOVÁ TABULKA

1. místnost

délka
šířka
výška

2. místnost

délka
šířka
výška

3. místnost

délka
šířka
výška
Odpovídající typ izolace:

tepelné ztráty

Porovnání nákladů na vytápění 

graf vytápění