BRUNNER – made in Germany

Tradice a řemeslo mají také co do činění s vlastí. Proto BRUNNER nevyrábí levně ve východní Evropě nebo Asii. Kamna BRUNNER vyrábějí v Německu dobře vyškolení a zkušení odborníci. To samé platí i pro výběr materiálu. Osvědčená dlouhá životnost a spolehlivost krbových vložek BRUNNER je podstatným způsobem ovlivněna vysokou kvalitou použitých materiálů.

Kvalita, která sedí!

Kvalita kamen od firmy BRUNNER je určována celou řadou faktorů. Na jedné straně to je vlastní tradice řemeslného umu a na straně druhé ochota stále zkoušet nové věci a pracovat na dalším vývoji. Ale při veškerém nadšení pro technické novinky stále platí osvědčená zásada, že čím jednodušší, tím lepší. Technicky proveditelné a moderní se tímto způsobem elegantně spojuje s tradičním a osvědčeným.

Všechno děláme sami

Zní to sice trochu staromódně, ale osvědčilo se to. Duše a hrdost zaměstnanců se spojí s výrobkem pouze za předpokladu, že mají znalost o celém výrobku, a to je pak na něm znát. Začíná to konstruováním výrobku našimi inženýry a techniky, pokračuje stavbou prototypu, testováním v laboratoři až po sériovou výrobou ve vlastní slévárně.  Montáž a kontrola jsou posledními manuálními úkony předtím, než hotové výrobky opustí naše dílny. Výroba a montáž probíhá ve vlastní tradiční slévárně, mezinárodním slévárenském centru v Ortrand (jižní Braniborsko). Jedná se o jednu z nejmodernějších sléváren v Evropě, která si již před mnoha lety dala za cíl dosahování nejvyšší kvality a využívání inovativní techniky. Ve slévárně s 220 zaměstnanci se vyrábějí litinové díly pro automobilový a kamnářský průmysl.

Litina – na tom byste měli trvat

Již od pradávna je litina nejosvědčenější materiál v kamnářství. Neboť tento hodnotný materiál nabízí celou řadu výhod: Litina je stabilnější a roztahuje se méně než ocelový plech. Navíc litina vykazuje nižší tvorbu okují, napasované spoje jsou přesnější, zkroucení a pnutí je nižší. BRUNNER proto při výrobě kamnových vložek sází výhradně na litinu. Kamna jsou šroubovaná a nikoliv svařovaná, což  snižuje pnutí a usnadňuje výměnu jednotlivých dílů, pokud by to snad někdy bylo nutné.

 

Kompakt-Kamin jsou nejčastěji instalované krbové vložky. Jsou vyráběny v nejrůznějších velikostech ohniště a formátech skel. Dále je možné vybírat mezi rovným a kulatým tvarem skla. Krbové vložky Kompakt-Kamin nacházejí v ideálním případě uplatnění jako akumulační krb. Kompakt-Kamin s rovným sklem Krbové vložky Kompakt-Kamin s rovným sklem nabízejí krásný pohled na oheň. Můžete vybírat mezi klasickými otevíracími dvířky nebo moderními výsuvnými dvířky. Přikládací dvířka umožňují přikládání paliva z chodby nebo předsíně u vybraných modelů.

Největší benefity značky Brunner

 • dbá na vysokou kvalitu vhodnou pro intenzivní použití topenišť
 • kamnová topeniště vyráběná z litiny
 • čistý elegantní design celoprosklených dvířek
 • dvojité prosklení pro zlepšení izolačních vlastností a perfektní oplach skla
 • kompletní výroba soustředěná v Německu, žádná Asie
 • čisté spalování, nízká spotřeba paliva, vysoká účinnost 
 • u dvířek je kladen důraz na jejich pevnost, mechanizmus zavírání zaručuje trvale tichý a lehký chod
 • v kombinaci s akumulačními prstenci nebo tahy jsou vhodné do nízkoenergetických a pasivních domů 
 • variabilita vzhledu díky tmavé a světlé výstelce, černému nebo nerez provedení ovládacích prvků a rámů
 • jednoduché a přesné ovládání pomocí jedné páčky díky perfektní těsnosti
 • externí přívod vzduchu
 • dvířka pro zadní přikládání u většiny krbových vložek

 „EASY LIFT“ – snadněji už výsuvná dvířka nelze otevírat!

Za tímto systémem se skrývá řešení pro odolnou mechaniku výsuvu s lehkým chodem. Při otevírání se dvířka odsunou od korpusu krbu a kloužou směrem vzhůru. Při zavírání dvířka teprve bezprostředně před koncem své dráhy dosednou celou svou těsnící plochou ke korpusu krbu. Toto u krbů naprosto ojedinělé řešení výsuvu dvířek se snadno obsluhuje a zaručuje odolné a dokonalé utěsnění dvířek.

TAJEMSTVÍ ČISTÉHO SKLA

Klíčovým faktorem pro čisté sklo je optimální proudění spalovacího vzduchu ve spalovacím prostoru. Vzduch proudící do spalovacího prostoru je u výrobků BRUNNER individuálně nastavitelný podle tahu komína a vytváří před sklem vzduchový štít, který zabraňuje usazování sazí nebo prachových částic.  Pokud je prostor mezi dvířky a korpusem dobře utěsněný, není tento vzduchový štít ničím narušován. Sklo se pak nešpiní sazemi. Systém easy-lift a dveřní profil BRUNNER se speciální těsnící šňůrou trvale zabraňují pronikání falešného vzduchu mezi dvířka a korpus krbu. Naše tajemství, jak udržovat čisté sklo!

 AKUMULAČNÍ PRSTENCE PRO AKUMULAČNÍ KRBY

Hoxter akumulační prstence nabízejí možnost značně zvýšit akumulační výkon zařízení. Energie je efektivně ukládána do více než 150 kg akumulační hmoty a po dohoření paliva po dobu několika hodin odevzdávána do místnosti. Je to jednoduché, efektivní a na dalším zdroji energie nezávislé řešení. Díky průchodu spalin přímo skrz prstenec, je účinnost předávání tepla do akumulační masy efektivnější než u jiných výrobců.

ZADNÍ PŘIKLÁDÁNÍ = INTERIÉR BEZ NEPOŘÁDKU

Výhodou zadního přikládání je praktická obsluha topeniště. Přední pohledové sklo dvířek nabízí podívanou na oheň z obytného prostoru, zatímco zadní dvířka bez prosklení slouží k přikládání paliva z technické místnosti nebo chodby. Dvířka pro zadní přikládání jsou navržena tak, aby nebyla viditelná z pohledové strany topeniště. Jejich přítomnost nijak nesnižuje vysokou účinnost spalování a čistotu pohledového skla.

Nejžádanější produkty značky BRUNNER:

Nabídku naleznete v katalogu.